عقاب

عقاب می تواند تا 70 سال عمر کند.اما برای رسیدن به این طول عمر باید یک تصمیم مهم و سخت بگیرد . در سن 40 سالگی عقاب چنگالهای بلند و انعطاف پذیرش، دیگر نمیتواند طعمه ای را که بعنوان غذا از آن استفاده میکند نگهدارد. نوک تیز و بلندش خمیده میشود. بالهای سنگین و فرسوده اش به دلیل داشتن پرهای زمخت به سینه اش می چسبد و پرواز را برایش سخت می کند . در این صورت 2 راه بیشتر ندارد : 1- بمیرد . 2- یک دوره دردناک تغییر را که 150 روز طول میکشد را سپری کند تا عقاب بماند . این دوره مستلزم این است که عقاب به نوک کوه ( لانه اش ) میرود و مدتی می ماند. در آنجا آنقدر نوکش را به یک صخره می کوبد تا بشکند. بعد از شکستن نوکش ، آنقدر منتظر می ماند تا نوک جدیدش جایگزین شود. چنگالهای خود را می شکند. با نوک جدیدش شروع به کشیدن پرهای فرسوده اش می کند. بعد از 5 ماه ؛ اولین پروازش را آغاز میکند و بمدت 30 سال دیگر عقاب می ماند و زندگی میکند .

/ 14 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عسلی

[متفکر] چه کار سختی[ابرو] چه خوب که من عقاب نشدم[نیشخند]

مهشیدشهبازی 2

سلام گلم.چه عجب یادی ازفقیروفقراکردی.[چشمک]راستی قالب چطوه.؟گفتم تنوعی بدم.[عینک]

میس آدام

عقاب بودن هم سخته هم دلپذیر. الان یه درس از عقاب گرفتم.[لبخند]

فریده جلیلوند

هادی جان سلام . چقدر جالب بود در این مورد اگاهی نداشتم ممنون بی بی زمستون

سیمین

سلام متن زیبایی بود خیلی جالب بود من که نمیدونستم[متفکر][گل] ما هم آپیم

سامان سیار

عالی بود یاد اون شعر عقاب افتادم از پرویز خانلری بهت توصیه میکنم حتما بخونیش گشت غمناک دل و جان عقاب چو ازاو دور شد ایام شباب ..

حمید کریم آقایی

با سلام. این مطالب در مورد چرخه ی زندگی عقاب درست و واقعی نیست. یک نفر اسلایدهایی درست کرده تا نظریاتش در مورد تغییر زندگی انسانها را درکلاسهایش به صورت جالبتری بیان کند ولی متاسفانه فراموش کرده بیان کند که زندگی عقابهای واقعی اینگونه نیست و کسانی که این اسلایدها را دیده اند این مطالب را واقعی فرض کرده و انتشار داده اند. بعدا این اسلایدها به فارسی ترجمه هم شده اند.

حمید کریم آقایی

یک عقاب نمی تواند 150 روز بدون پر و چنگال و نوکش یعنی بدون آب و غذا زنده بماند. جنس نوک و چنگالش هم کراتین است همان جنس ناخن ما. پس همیشه در حال رشد کردن هستند و پرهایش هم مرتب می افتند و در می آیند.